Kırıkkale Valiliği İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı IV. Dönem Toplantısı gerçekleştirildi. Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, kurumların çalışmalarının takip edilmesi, işbirliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi bakımından toplantının önemli olduğunu vurgulayarak, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şiarı ile yol almalıyız. Vatandaş varlık sebebimiz. Vatandaş memnuniyeti önceliğimiz olmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatandaş odaklı kamu yönetimi genelgeleri sıralı bir şekilde yayınlandı. Vatandaşımızı memnun edemediğimiz hiçbir hizmetin hükmü yoktur. Bu bağlamda inşallah hep beraber koordineli bir şekilde ilimize en iyi hizmeti vereceğiz. Rabbim alacağımız kararları hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

Vali Mehmet Makas, kamu kuruluşlarında il genelinde toplam 228 projenin bulunduğunu ifade ederek, “Kamu Yatırımcı Bölge ve İl Kuruluşlarınca; İlimiz genelinde yürütülen toplam proje sayısı 228 adettir. Bu projelerin proje bedelleri toplamı 13 milyar 773 milyon 469 bin TL olup, önceki yıllarda projeler için yapılan toplam harcama miktarı 1 milyar 726 milyon 338 bin TL’dir. Projelerin 2023 program yılı gelen ödenekleri toplamı 2 milyar 23 milyon 685  bin TL olup, III. dönem sonu itibariyle harcama tutarı 976 milyon 558 bin  TL’dir. 2023 yılı gelen ödeneğe göre harcama oranı %48.26, fiziki gerçekleşme oranı ise % 49.63 seviyesindedir” dedi.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZ OLMALIDIR (2)

228 projeden 116 adetinin devam ettiğini, 17 adetinin ihale aşamasında olduğunu, 52 adetinin bittiğini, 39 adet projeye başlanmadığını ve tasfiye edilen 4 projenin bulunduğunu belirten Vali Makas, “Yatırım Programındaki projelerin öngörülen termin planına göre tamamlanması, ilgili tüm kurum ve kuruluşların gerekli koordinasyon ve iş birliği içerisinde çalışılmasını gerektirmektedir. Bu hususta Valiliğimizce de izleme ve değerlendirmeler ile koordinasyon gerektiren konularda hızlı bir bilgi akışının sağlanması önemlidir. Yatırımların gerçekleştirilmesinde sıralı amirler tarafından azami çabanın gösterilerek projelerin üst seviyede gerçekleştirileceğine inanıyor, sağlıklı ve başarılı bir yatırım dönemi diliyorum.” dedi.

Editör: Müjgan BARIŞ