Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, KALEFEST2024 etkinlikleri kapsamında Kırıkkale'de düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı. Vali Makas, Kırıkkale Valiliği, Kırıkkale Belediyesi ve diğer ilgili kurumların iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde, Kırıkkale Sevgi Yolu'nda açılan Mehmet Akif Resim Sergisi'ni ziyaret etti.
Vali Makas, ardından Emniyet Müdürlüğü ile Kültür Turizm Müdürlüğü binaları arasında kurulan el yapımı gıda ve eşyaların sergilendiği stantları gezdi. Bu stantlarda yerel üreticilerin el emeği göz nuru ürünleri sergilendi ve katılımcıların beğenisine sunuldu. Vali Makas, sergilenen ürünler hakkında bilgi alarak üreticilere çalışmalarında başarılar diledi.
KALEFEST2024 etkinlikleri, Kırıkkale halkının yoğun ilgisiyle devam ediyor ve şehrin kültürel ve sanatsal zenginliklerini tanıtma amacı taşıyo