Kırıkkale'li gençler Dünya'ya açılıyor

Bir başarı hikayesi.Kırıkkale Anadolu Hilali Gençlik ve Spor Kulübü, İtalya’nın CavedeTirenni şehrinde düzenlenen “Dünyayı Kurtar” projesine katıldı. 

Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Cumhuriyetin İzinde Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Cumhuriyetin İzinde

6 GENÇ KATILDI

Projeye katılan 5 genç ve 1 gençlik lideri, yedi gün boyunca Romanya, Almanya, Makedonya, İtalya ve İspanya’dan gelen toplamda 40 kişilik grupla iklim değişikliği ve çevre sorunları ile ilgili çalışmalar, faaliyetler ve grup etkinlikleri gerçekleştirdi.

7 GÜN SÜRDÜ

Çalışmaların 7 günlük bir takvim çerçevesinde yapıldığını belirten Kulüp Başkanı Ömer Tanju Cihan, “Katılımcılar, çevre ve iklim sorunlarını tartışma, poster, drama ve sunumlar şeklinde aktif şekilde ele aldılar. Bu çalışmalar, katılımcılarımızın çevre bilincini ve farkındalığını artırmaya yönelik önemli bir fırsat oldu. Ayrıca, proje kapsamında Türkiye tanıtım faaliyetleri de gerçekleştirildi. Katılımcı gençlerimiz, Türk kültürünü ve geleneklerini diğer ülkelerden gelen gençlerle paylaştı. Bu çalışmalar, gençlerimizin dil gelişimine de katkı sağladı” diye konuştu. Cihan, projeye katılan gençlere özverili çalışmaları için teşekkür etti. Projeye katılan gençler ise, “Proje sayesinde çok değerli bilgiler öğrendik. İklim değişikliği ve çevre sorunları ile ilgili farkındalığımız arttı. Ayrıca, farklı ülkelerden gelen gençlerle tanışıp arkadaş olduk. Bu deneyim, bizim için çok değerliydi.” dedi.Diğer katılımcılar da projeden çok memnun olduklarını ifade ederek, böyle bir projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.