Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Gazeteci Sivas’ta toplanacak

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar konseyi 03-05 Kasım tarihleri arasında Cumhuriyetin ilan edildiği Sivas'ta yapılacak.9a4ed3525c

Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğindeki programa Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu, Trakya ve Azerbaycan’dan 100’e yakın gazeteci katılacak.Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin de 30’uncu kuruluş yıldönümünün kutlanacağı Anadolu Buluşmaları programında yerel basının sorunları tartışılacak, Milli Mücadelede önemli bir yere sahip olan Sivas’ın tarihi ve turistik yerleri de yerel basın temsilcilerine tanıtılacak.

Program kapsamında Sivas Valisi, Sivas Belediye Başkanı ve diğer resmi ve özel kurum ziyaretleri de gerçekleştirilecek.100 Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının Katılımı ile Sivas´ta gerçekleşecek olan TGF Başkanlar konseyinde TGF ve Basın Vakfı yönetimi bir araya gelecek, Yerel Medyanın sorunları da ele alınacak.

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer öncülüğünde gerçekleşecek olan etkinlikte 100. yılda100 cemiyet Başkanı ile birlikte gelen gazetecilere Sivas’ın tarihi, doğası ve kültürel zenginlikleri de yapılacak gezi turları ile tanıtımı yapılacak. Gelecek Gazeteci ve Cemiyet Başkanlarının her biri farklı illerden gelmesi neticesinde Sivas ile ilgili görüş ve düşüncelerini kendi şehirlerinde yer alan medya kuruluşlarında haber yaparak Sivas’ın farklı şehirlerde yaşayan kişilere daha iyi tanınmasına da katkı sağlamış olacaklar.

“ŞEHRİMİZİN TANITIMINA KATKI SUNACAĞIZ”

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer, Cumhuriyetimizin 100. Sivas Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Kuruluş Yıldönümünde 100 gazeteci dostumuzu Sivas’ta ağırlamaktan oldukça memnun olacağız diyerek program ile ilgili şunları ifade etti. “Sivas kadim ve misafirperver bir şehirdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması hesabiyle bizde şehrimize gelen ve gelecek olan misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Onlara şehrin kültürünü, Tarihini ve doğasını elimizden geldiğince anlatmaya ve tanıtmaya çalışacağız. Sivas’ta üç gün kalacaklar. Bu üç gün dolu dolu geçecek. TGF Başkanlar konseyi burada yapılacak. Yine TGF ve Basın Vakfı yönetimi Sivas’ta bir araya gelecek.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek beye, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Beye, SCÜ Rektörü Alim Yıldız Beye, STSO Başkanı Zeki Özdemir’e beye ve destek olan herkese teşekkür eden Sezerer, “Şehrimiz için güzel bir program olacak. Tüm basın mensubu arkadaşlarımızı bu etkinliğin içinde olmaya davet ediyorum.”şeklinde konuştu.

Editör: Adnan Akın Güler