Her sene milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü  başladı.

Bu kapsamda Kırıkkale  il ve ilçe müftülüklerine bağlı tüm Kur’an kurslarında ve camilerde "Yaz Kur’an Kursu" açıldı.

Bu yıl Yaz Kur’an Kurslarıyla birlikte gençlere yönelik  12-18 yaş arası öğrenciler için   Kırıkkale’de "Gençlik Sınıfları" da açıldı.

Kız ve  erkek öğrencilere yönelik  açılan Gençlik Sınıflarında Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra gençlerin yaşlarına uygun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yer alıyor.

Oryantiring, ebru, resim, pastacılık, drama, sinema, akıl ve zeka oyunları gibi değişik etkinliklerin düzenlendiği kursta öğrenciler hafta sonu Hacılar Beldesi’nde kampta bir araya geldi.

Kampta alanında uzman hocalardan  oryantring, okçuluk, izcilik, telsiz, harita okuma  eğitimi alan öğrenciler, doyasıya eğlendi.

Kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı günlerde düzenlenen kampta, öğrenciler kamp ateşi yakarak  eğlenceli anlar yaşamak adına çeşitli marşlar söylediler.  Çadırlarda geceleyen öğrenciler dolu dolu bir gün   geçirdiler.

İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker ile birlikte kamp alanını ziyaret eden İl Müftüsü Mustafa Topal,  kamp hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle sohbet eden Müftü Topal,  "Programlarımızda ve  yaz kurslarımızda  emeği geçen bütün müftülük personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

 

Kaynak: Kırıkkale İl Müftülüğü