Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde , Cumhuriyet Ortaokulu'nda HEALTHY EATHING e twinning Projesi kapsamında kermes yapıldı.
Türkiye, Portekiz ve Romanya'nın işbirliğiyle yürütülen "Healthy Eating" eTwinning Projesi kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu'nda bir kermes düzenlendi.
Kermesin açılışına Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.
Bu etkinlik, uluslararası iş birliği ve sağlıklı beslenme konusundaki farkındalığı artırmayı amaçlayan önemli bir projenin parçasıydı. Katılımcılar, kermes boyunca sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu stantları gezip, projenin hedeflerini ve önemini paylaştılar.
Cumhuriyet Ortaokulu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik, sağlıklı yaşam ve beslenme konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına değerli bir katkı sağladı.