Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesi Erenler Mahallesi Kurt Deresi Mevkii'nde, daha önce tahrip olan ve yıllardır dışarıya akan kanalizasyon hattının yenilenmesi için sürdürülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Yahşihan Belediyesi, bölgede yaşanan çevre ve sağlık sorunlarını çözmek amacıyla yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarına ağırlık veriyor. Belediye yetkilileri, hattın kısa sürede tamamlanarak çevre kirliliğinin önleneceğini ve mahalle sakinlerinin daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlayacaklarını belirtti.
Belediye Başkanı, "Kurt Deresi Mevkii'nde uzun süredir devam eden bu sorunu çözmek için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yeni kanalizasyon hattının döşenmesiyle birlikte, mahallemizde yaşanan çevre kirliliği ve sağlık sorunlarının önüne geçeceğiz. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için ekiplerimiz aralıksız çalışıyor" dedi.
Mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirerek, yıllardır yaşanan sorunların çözüme kavuşacak olmasından dolayı belediyeye teşekkür ettiler. Belediye, çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgede gerekli temizlik ve düzenleme işlemlerinin de yapılacağını açıkladı.
Yahşihan Belediyesi'nin çevre ve sağlık odaklı bu önemli çalışması, Erenler Mahallesi sakinlerine rahat bir nefes aldıracak.