Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcıları ve öğretim üyeleri ile Southern University Kıdemli Rektör Yardımcısı Dr. Patrick Mensah ve üniversite akademik personelleri ile bir araya geldi.
Dinek Atlı Safari ve Doğa Parkı’nda düzenlenen programda ilimizin tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal yönleri tanıtıldı. Akabinde Kırıkkale Üniversitesi ve Southern Üniversitesi arasında yapılabilecek işbirliği çalışmaları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
Genel heyet Denek dağı bölgesine hayran kalarak tesiste bulunan atlar ile kısa turlar yaptılar. Heyete Kırıkkale yöresi yemekleri ikram edildi. Bilimsel amaçlı başlayan çalışma tarihi,kültürel ve ekonomik anlamda kurulacak köprülerin temelini oluşturdu. Yabancı heyet Kırıkkale’den de ülkelerine davette bulundu.