Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, İlim Yayma Cemiyeti ve Yeni Dünya Vakfı'nın işbirliğiyle düzenlenen iftar programında, şehirde bulunan vatandaşlarla bir araya geldi. Bu özel etkinlik, çoğunlukla üniversite öğrencilerinden oluşan katılımcılarla dolu bir atmosferde gerçekleşti. Sayın Vali, bu anlamlı buluşmada katılımcılarla birlikte iftarını açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ramazan ayının bereketini ve güzelliklerini paylaştı. Program boyunca samimi bir ortamda gerçekleşen sohbetlerde, Vali Makas vatandaşlara manevi duygularla dolu bir Ramazan geçirmeleri temennisinde bulundu.
Programın düzenlenmesinde emeği geçen İlim Yayma Cemiyeti ve Yeni Dünya Vakfı'na teşekkürlerini sunan Sayın Vali, böylesine anlamlı bir etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkesi takdir ettiğini belirtti. Ayrıca, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirildiği bu tür etkinliklerin toplumun dayanışma ve kardeşlik ruhunu güçlendirdiğini vurguladı.
İftar programı boyunca, Vali Mehmet Makas ve katılımcılar arasında sıcak ve samimi bir iletişim kuruldu. Katılımcılar, Vali'nin bu tür etkinliklerde vatandaşlarla bir araya gelerek onların taleplerini dinlemesi ve ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde yaklaşması karşısında memnuniyetlerini dile getirdiler. Bu tür etkinliklerin toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek kaynaştırdığı ve dayanışma ruhunu pekiştirdiği belirtildi.
İlim Yayma Cemiyeti ve Yeni Dünya Vakfı'nın birlikte düzenlediği bu iftar programı, Kırıkkale'de yaşayan vatandaşlar arasında birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine katkı sağladı. Katılımcılar, böylesine anlamlı etkinliklerin sıkça düzenlenmesi gerektiğini ve toplumun bir arada daha güçlü olduğunu vurgulayarak, organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ettiler.