Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Güzelyurt köyünde iftar vaktinde tek bir sofra kuruluyor ve bu gelenek 10 yıldır devam ediyor. Köy ahalisi iftarı birlikte açmanın keyfini ve Ramazan ayında birlik ve beraberlik duygusunu yaşıyor.
Birbirinden lezzetli yemekler pişiriliyor, masalar kuruluyor, herkes aynı sofra etrafında toplanıyor.
Köyde yaşayan tüm vatandaşlar her Ramazan ayında olduğu gibi, bu Ramazan ayında da köye ait mekanda iftarlarını açıyorlar. Köy sakinleri komşularıyla aynı sofranın etrafında toplanmaktan çok memnun kalıyor.İftar yemeğine gelemeyen yaşlı ve hastalar unutulmuyor.Birlikte açılan orucun ardından köy halkı hep birlikte dua ediyor. Akşam namazını cemaatle kılıp teravih namazına yoğun bir katılım sağlanılıyor.
Sulakyurt Müftüsü Sadettin Yüce konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Birlik ve beraberliğin sembolü olan toplu iftar programları genciyle yaşlısıyla tüm halkın Ramazanın manevi atmosferini dolu dolu yaşamasına vesile olmaktadır. İftar sonrası kılınan namazlarda da cemaat sayısı gözle görülür derecede arttırmaktadır.
Ramazan ayı boyunca devam eden toplu iftar programlarında emeği geçen başta Güzelyurt Köyü İmam Hatibi Yasin Vural Hocamızdan, katkı sağlayan ve katılan herkesten Allah Teala razı olsun. Allah Teala hayırlarını kabul eylesin. Çalışmalarını bereketli kılsın, Âmin.”