Kırıkkale Sulakyurt Belediyesi, Garaj Amirliği ve Park Bahçe Birimi ekipleriyle ilçede yoğun bakım ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Birim amirliğince yürütülen çalışmalar kapsamında, ilçenin çeşitli bölgelerinde önemli projelere imza atılıyor.
Toki Kavşağı İlçemiz Giriş Göbeği:
Toki kavşağındaki ilçe giriş göbeğinde bakım, onarım ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Göbeğin estetik görünümünün iyileştirilmesi ve yeşil alanların artırılması hedefleniyor.
İlçe Meydanı:
İlçe meydanında gerçekleştirilen bakım ve peyzaj çalışmaları kapsamında, çam dikimi yapılarak meydanın daha yeşil ve çekici bir hale getirilmesi sağlanıyor. Bu çalışmalarla birlikte meydan, vatandaşların keyifle vakit geçirebilecekleri bir alan haline getiriliyor.
Baraj Bakım Onarım Ekibi:
Baraj bakım onarım ekibi, baraj sulama depolarının bakım ve onarım işlerini titizlikle yürütüyor. Bu çalışmalar, sulama sistemlerinin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve su kaynaklarının etkin kullanımını desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor.
Sulakyurt Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Garaj Amirliği ve Park Bahçe birimlerimizce, ilçemizin çeşitli bölgelerinde yürüttüğümüz bakım, onarım ve peyzaj çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Amacımız, ilçemizi daha yaşanabilir ve estetik bir hale getirmektir," denildi. Belediye, bu tür projelerle halkın ortak kullanım alanlarını iyileştirerek, yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.
Bu çalışmalarla Sulakyurt, daha yeşil, daha bakımlı ve daha güzel bir ilçe olma yolunda önemli adımlar atıyor.