Selçuklu yadigarı mekanda Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Karakeçili ilçesinde bulunan Selçuklu yadigarı Çeşnigir kanyonundaIMG-20231029-WA0178 Özel Gökkuşağı Rehabilitasyon Merkezi ile Kale Dağcılık Spor Kulübümü Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. 

Kale Dağcılık Kulübü önünden hareket eden özel öğrenciler ile onlara eşlik ve rehberlik eden kulüp sporcuları Çeşnigir Köprüsü önünde bir araya geldi. 

IMG-20231029-WA0180

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve tüm şehitleri adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kızılırmak boyunca Türk bayrakları ile 6 kilometrelik bir mesafe kateden ekip, Özel Gökkuşağı Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ile kaya tırmanışı da yaptı. 

Program dönüşünde öğrenciler ve kulüp üyeleri Çeşnigir Köprüsüne büyük bir Türk bayrağı asarken aynı anda da bir grup kulüp sporcusu da Kızılırmak Nehrinin batı yönündeki kayalıklardan Türk bayrağı meşaleler eşliğinde iple iniş gerçekleştirdi.

Grubun en küçük üyesi 2 yaşındaki Arel Can'ın en önde ay yıldızlı bayrakla liderlik yaptığı program, keyifli bir mangal partisi ile tamamlandı.

Editör: Müjgan BARIŞ