Şehitlerimiz mezarları başında anıldı

17 Aralık 2004 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Şehit Komiser Bilal Ürgen ve 17 Aralık 2013 tarihinde Şehitlik mertebesine ulaşan Şehit Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi ve Şehitlerimizin aileleri tarafından düzenlenen program ile kabirleri başında anıldı.

Düzenlenen programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler. Şehit Dul ve Yetimleri Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal tarafından Şehit Komiser Bilal Ürgen ve Şehit Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman hakkında şu bilgiler verildi.

“Şehidimiz Bilal Ürgen;

Özel Harekat Daire Başkanlığı emrinde Komiser olarak görev yapmakta iken 17 Aralık 2004 tarihinde Bağdat Büyükelçiliği'nde görev almak üzere giderken Irak –Musul İl sınırları içerisinde teröristler ile çıkan çatışma sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Bekar olan Şehidimiz Komiser Bilal Ürgen düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.

Şehidimiz Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman;

17 Aralık 2013 tarihinde Ankara İli Gölbaşı İlçesi Ogulbey Köyü yakınlarında yapılan görev uçuşu esnasında Helikopterin düşmesi sonucu Şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

Evli olan Şehidimiz düzenlenen törenle İlimiz Şehitliğine defnedilmiştir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi Olarak;

Şehidimiz Komiser Bilal Ürgen kardeşimizi şahadetinin 19.yılında,Şehidimiz Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman kardeşimizi şahadetinin 10.yılında,bu vesile ile de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve

bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz"dedi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aydın Yaman,Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Yusuf Baran,Şehit aileleri ve Gazilerin katıldığı programda Şehitlik Cami İmam Hatibi İsa Erkoç tarafından okunan Kuran ve yapılan dualar ile bütün Şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Şehidimiz Bilal Ürgen kardeşimizin ailesi tarafından proğrama katılanlara ikramda bulunulması ve sabır,başsağlığı dileklerinin kabul edilmesi ile proğram son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi