Kırıkkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi, Kırıkkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Eldemir tarafından yerinde incelendi. İnceleme sırasında, tesis hakkında gerekli bilgiler yetkili personeller tarafından detaylı bir şekilde aktarıldı.
Başkan Yardımcısı Eldemir, tesisi gezerken çalışanlarla birebir görüşerek tesisin işleyişi hakkında bilgi aldı. Tesisin teknolojik altyapısı, arıtma süreçleri ve çevresel etkileri üzerine yapılan sunumlar dikkatle dinlendi.
Yetkililer, tesisin kapasitesi, günlük arıtma miktarı ve kullanılan teknikler hakkında ayrıntılı bilgi vererek, tesisin çevreye olan katkılarını vurguladı. Ayrıca, tesisin gelecekteki projeleri ve kapasite artırımı ile ilgili planlar da paylaşıldı.
Başkan Yardımcısı Ömer Eldemir, yapılan incelemenin ardından, tesisin Kırıkkale için önemli bir yatırım olduğunu belirterek, çevre dostu projelere verilen önemin altını çizdi. Eldemir, tesisin daha verimli çalışması için belediye olarak gerekli desteği sağlayacaklarını ifade etti.
Bu inceleme ile Kırıkkale Belediyesi'nin çevreye duyarlılığı bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Atık su arıtma tesisinin modernizasyonu ve etkin kullanımı, kentin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol oynayacak.