MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Avusturya-Türkiye maçında Bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a UEFA tarafından soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi. EURO 2024 son 16 karşılaşmasında A Milli Takımımızın Avusturya'yı 2-1 mağlup ettiği maçta Merih Demiral, attığı gol sonrası Türklüğün sembolü olan Bozkurt işareti yapmıştı. UEFA'nın ertesi sabah Merih Demiral hakkında soruşturma başlatması, Öztürk tarafından kabul edilemez bulundu.

Öztürk, UEFA'nın tarafsızlığını koruması gereken uluslararası bir kuruluş olduğunu vurgulayarak, "UEFA, tarafsız olmalıdır. Uluslararası alandaki Türk ve Türkiye düşmanlarına payandalık yapmaya kalkan UEFA aklını başına almalıdır, kimse Türkiye'yi karşısına almaya kalkmamalıdır. Türkiye’nin başarısını ve yenilgiyi hazmedemeyenlerle, ırkçılarla, faşistlerle bir olmaya kalkan UEFA bu yoldan derhal dönmelidir. Bozkurt bir siyasi sembol olmayıp Türk milletinin milli sembolüdür," dedi.

MHP Kırıkkale Milletvekili, Merih Demiral’a yönelik saldırılara karşı Türkiye ve Türk Dünyası'nın Demiral'ın yanında olduğunu belirterek, "Kimsenin sevincimizi kursağımızda koymasına, milli gururu yaşamamıza engel olmasına izin vermeyiz. İçerden ve dışardan Merih Demiral’a karşı yapılan saldırıları görüyoruz ancak kimse de şunu unutmasın Merih Demiral yalnız değildir, 85 milyonluk Türkiye ve 250 milyonluk Türk Dünyası kardeşinin yanındadır," ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi