Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Refah kentindeki çadırların İsrail tarafından bombalanması hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

 

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil ÖZütrk’ün açıklaması:

İsrail; Kadın, Çocuk, Yaşlı Demeden Yakarak Katlediyor!

 

Terör Devleti İSRAİL Derhal Durdurulmalıdır

Terör Devleti İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları 234. gününü buldu. İnsanlığın gözleri önünde yaşanan bu drama maalesef Türkiye ve birkaç ülke harici dünya sessiz kalmaktadır. BM başta olmak üzere hiçbir uluslararası kuruluş ve ülke İsrail’e karşı ciddi bir yaptırım uygulamamıştır. Hatta ABD başta olmak üzere bazı devletler İsrail’i askeri açıdan yardımlarla desteklemektedir. ABD Kongresi ve Başkan Bıden hem katil Netenyahu’yu hem de İsrail’in saldırılarını yüreklendirici açıklamalarıyla her fırsatta bu saldırılarda pay sahibi olmaya devam etmektedir.

Netenyahu ve savaş kabinesi, ne Uluslararası Adalet Divanı’nın ne de BM’nin Gazze’ye yönelik saldırıların durdurulması, insani yardımların engellenmesi ve BM yetkililerinin Gazze’ye giriş kararlarının hiçbirine uymamaktadır. Tüm bu yaşananlara uluslararası kuruluşlar da “dostlar alışverişte görünsün” minvalinde mukabil etmektedir.

78974654545456554

BM, Filistin’i Bir An Evvel Tanımalıdır!

BM, 1967 sınırları öncesi Filistin devletini tanıyarak bu sorunu kökten çözüme kavuşturmalıdır. İsrail’e tüm insanlık yaptırım uygulamalıdır. İsrail tecrit edilmelidir. Bu saldırganlığın cezası başta hukukî boyutuyla olmak üzere her anlamda sorulmalıdır. Çocukların evlerini gece yarısı bombalayan, masum insanların sığındığı çadırlara karadan, havadan ve denizden saldıran insanlık dışı katiller derhal mahkum edilmelidir. İsrail son olarak dün gece Refah kentinden çocuk, kadın ve yaşlıların kaldığı çadırları bombalamış büyük bir yangın çıkmasına neden olmuştur. ABD’nin şımarık çocuğu İsrail artık istediği gibi hareket etmekten men edilmelidir.

                                                                                

Kaynak: Haber Merkezi