Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimi Şube Müdürlüğünce düzenlenen çalıştay sona erdi. Çalıştayda oluşturulan 6 kurulda ele alınan 55 konu üzerinde görüşme yapılarak raporlar hazırlandı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine yönelik eğitim öğretim ve sektörlerle ilgili konuların gündeme alındığı ve iki gün süren "İstihdam Odaklı Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı" katılım belgelerinin dağıtılmasının ardından son buldu.

4F633Ccc Ff09 4103 Afcc 2Ffe9E409584

Öğretmenevinde başlayan çalıştay, bugün Kırıkkale Valiliği Konferans Salonunda devam etti. Buradaki programda mesleki eğitimde istihdamın artırılması ve sektörlerle işbirliği yapılmasının daha da güçlendirmeye yönelik katılımcılar tarafından 55 başlık altında toplanan özet raporların sunumları yapılarak bilgiler verildi.

Çalıştayın kapanışında konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Ali Güder, iki gün süren çalıştayda önemli görüşmelerin yapılarak mesleki eğitimde yeni adımların atıldığını hatırlattı.

4581430B 9Bba 41Fa 89Ed A64Ceb9A7E1A

Şube Müdürü Güder, “Düzenlemiş olduğumuz mesleki eğitim çalıştayımızda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Hepiniz büyük emekler verdiniz ve önemli kararlar alınmasına katkılar sağladınız. Çalıştay öncesinde okul yöneticileri, meslek öğretmenleri ve sektör temsilcileri ile detaylı görüşmeler sağladık. Bu görüşme ve toplantılarımız aslında çalıştayın da gündemine ışık tuttu. Katılımcılarımız sayesinde mesleki eğitimi ilgilendiren her konuyu ele alma fırsatımız oldu. Bu çalışma, şehrimiz için, öğrencilerimiz ve sektörler için yol gösterici çalışmalar olacak ümidini taşıyoruz. Bu sonuçların ne kadarını hayata geçirebilirsek kurumumuz adına bir katma değer sağlanmış olacak. Emeklerinden dolayı çalıştayımıza destek veren her bir katılımcımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

D1A96632 Cd95 480A Ad7D 2E97Bb13863F

Çalıştay sonunda Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın tarafından katılımcıların belgeleri verildi. Aydın, her bir katılımcıya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çalıştaya, Millî Eğitim Müdürü Aydın’ın yanı sıra Türk Telekom Müdürü Yasin Güngör, İŞKUR Müdür V. Ferhat Metin, Eğitim Müfettişleri Başkanı Yaşar Erbek, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, çalıştayın katılımcıları ile çok sayıda davetli katıldı.

31495943 66D6 463B 8B14 1629E2189Ee9

Kaynak: Milli Eğitim Müdürlüğü