Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Kırıkkale Üniversitesini ziyaret ederek Üniversitede Yaşam Kültürü hakkında bilgi edindiler.
Üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilerin motivasyonunu arttırmak amacıyla gerçekleştirilen programda ilk olarak öğrencilere Üniversite hakkında bilgi verildi.
Akademik personel eşliğinde Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Spor, Hukuk ve Veteriner Fakültelerini gezen öğrenciler derslikleri ve laboratuvarları inceleme imkanı buldu.
Öğrencilerin kariyer hedeflerinde yer alan bölümler ve meslekler hakkındaki soruları cevaplandı.
Kırıkkale Üniversitesini yakından tanıma fırsatı bulan üniversite adayı liseliler ve öğretmenleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Üniversiteden ayrıldı.