2024 yılı LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sonuçlarına göre 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Mert Atay Gül ve babası Kırıkkale Ünversitesi  Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Gül, Üniversite Senatosu’na konuk oldu.

Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan ağırlamaya Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreter  Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ve senato üyeleri katıldı.

Mert Atay Gül'ü tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, “Bu sene LGS Türkiye birincisi olan Mert, elde ettiği başarısıyla şehrimizi ve Kırıkkale Üniversitesi ailesini gururlandırmıştır. Mert’in babası Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Gül’e böyle bir evlat yetiştirdiği için teşekkür ederim.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan’a nazik davetleri için teşekkür eden Prof. Dr. Serdar Gül, “Sağ olsun Mert bizi gururlandırdı. Mert’in Kırıkkale’de çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Şehrimizde çok iyi okullar ve öğretmenler var. Bu nedenle başka bir yere ihtiyacımız olmadı. Mert, çok çalışmaktan ziyade planlı bir şekilde çalıştı.” şeklinde konuştu.

Mert Atay Gül'le sohbet eden ve Gül’e hediye veren Rektör Aslan, LGS şampiyonu Mert’i 4 sene sonra Kırıkkale Üniversitesi’nde  görmekten büyük bir memnuniyet duyacağını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Serdar Gül ve Mert Atay Gül’ün günün anısına fotoğraf çektirmeleriyle ziyaret sona erdi.

Kaynak: Kırıkkale Üniversitesi