Kırıkkale Üniversitesi BESST-İVAL’ 24 programı kapsamında misafir öğrenciler tarafından Uluslararası Öğrenci Yemek Gösterisi etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Kırgızistan, Kosova, Filistin, Afganistan, Venezuela, Kamerun, Senegal ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nden öğrenciler kendi yaptıkları yöresel yemeklerini sergilediler.
Afgan öğrenci Mohammed Naser Azizi Özbek Pilavı, Filistinli öğrenci Maysoun Bashir Musakhan, Gitea Beqiri Kosova’nın yerel lezzeti Fliya, Venezuelalı öğrenci Gabriel Emilio Mendez Perez Venezuela Patatesleri ve Kırgız öğrenciler Kırgızistan’ın ünlü yemekleri Beş Parmak ve Boorsok ile Uluslararası Öğrenci Yemek Gösterisinde yer alırken, Kamerun, Senegal ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nden gelen misafir öğrenciler de çeşitli yöresel yemekleri ile ziyaretçilerin beğenilerini kazandılar.
Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe öğrencileri yanı sıra akademik ve idari personelimiz yoğun ilgi gösterdi.