Kırıkkale'de Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında önemli bir denetim gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Kırıkkale İl Müdürlüğü teknik personelleri, 14.2 Etap ve 14.3 Etap Hibe Desteği ile alınan makine ekipmanların yerinde kontrollerini yapmak üzere Balışeyh İlçesi'ne bağlı Aydınşeyh ve Yenice köylerini ziyaret etti.
Ziyaret sırasında, hibe desteği ile temin edilen tarım makineleri ve ekipmanlarının işlevselliği ve kullanım koşulları detaylı bir şekilde incelendi. Tarım ve Orman Kırıkkale İl Müdürü Ateş, yapılan kontrollerin ardından desteklemelerden faydalanan üreticilere hitap etti. Müdür Ateş, bu desteklerin kırsal kalkınmayı ve tarımsal verimliliği artırma hedefiyle sağlandığını belirterek, üreticilere bol ve bereketli sezonlar diledi.
Tarım ve Orman Kırıkkale İl Müdürlüğü tarafından yapılan bu denetimler, çiftçilerin modern tarım teknolojilerinden en verimli şekilde faydalanmalarını sağlamayı amaçlıyor. Program kapsamında yapılan desteklemelerle, Kırıkkale'deki tarım faaliyetlerinin gelişmesi ve bölge ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.