Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisinde Kırıkkale ilini temsil edecek iki ilçe belediye başkanı ve bir meclis üyesinin seçimi gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, doğal üye olarak ilimizi temsil edecek.
Gerçekleştirilen seçimlerde Keskin Belediye Başkanı Ekmel Cönger, Sulakyurt Belediye Başkanı Seyfettin Çetiner ve Kırıkkale Belediye Meclis Üyesi Mesut Öztürk, TBB Meclis Üyeliklerine seçildi. Seçilen üyelerin Kırıkkale'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inanılıyor.
AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Engin Pehlivanlı, seçilen üyelere başarılar dileyerek, "Seçilen üyelerimize başarılar diliyor, Kırıkkale’miz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz," dedi.
Yeni temsilcilerin Kırıkkale ve Türkiye adına önemli çalışmalar yapmaları bekleniyor.