Kuruldukları günden bu yana eylem ve projeleriyle gündemden düşmeyen, kısa sürede on binlerce sağlık çalışanı üyesiyle sendika tarihine damgasını vuran Genç Sağlık Sendikası şubeleşmeye devam ediyor.

400D482E 7Eea 4Ee8 A236 E5608D243105

Türkiye’nin 81 ilinde teşkilatlanan ve şube açılışlarını ardı ardına gerçekleştiren Genç Sağlık Sendikasının yeni durağı Kırıkkale oldu.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için yaptığı çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz GÜMÜŞ ve yönetimi kısa sürede şube yeter sayısına da ulaşarak bir başarıya daha imza attı.

Aeba2D3E E1D9 4A70 8B39 30736Aad5518

Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya ve beraberindeki heyetin katılımı ile coşkulu bir açılış töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Şube başkanı Cengiz GÜMÜŞ

Yeni nesil sendikacılık anlayışıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme hedefi ile çıktığımız bu meşakkatli yolda adeta bir kar topu misali büyüyerek yalnızca 1,5 senede Türkiye’nin en hızlı büyüyen sendikası olmuş bulunmaktayız.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın senelerdir süregelen sorunlarının çözümü, insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürebilmeleri için adil ücret dağılışının sağlanması, özlük, mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve sahada yaşanan personel eksikliği nedeniyle oluşan yoğun iş yükü stresinden uzaklaşarak sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri için var gücümüzle eylem ve projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Evrensel hak ve hukukun çatısı altında bir araya gelen; her koşulda, her afette en ön safta mücadelesini sürdüren yüz binlerce sağlık çalışanımızın sesini, hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa, liyakatsizliğe boyun eğmeden her meydanda, her platforma haykırmayı sürdüreceğiz.

Biz, sağlık çalışanlarının umudu, güçlü yarınlarıyız…

Dün binler, bugün on binler, yarın yüzbinleriz…

Biz Genç Sağlık Sendikasıyız…

ifadelerine yer vererek başta Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Be874103 8Ff7 4B2C 891D 695Ba131B676

Kaynak: Haber Merkezi