Kırıkkale Pastacılar Aşçılar Kebapçılar Dernek başkanı Özgür Dönmez Kalefest2024”festivalinde kurulacak“Kırıkkale Sokak Lezzetleri”adlı gastronomi sokağı hakkında açıklamalarda bulundu. “Kırıkkale Sokak Lezzetleri”adlı gastronomi sokağı 22 Mayıs saat:17:00’da Cumhuriyet Meydanında açılışı yapılacak.
Sokağa il içinde ve il dışında bulunan tüm hemşerilerimize davette bulundu,Dönmez yaptığı açıklamada ''Kırıkkale tarihi boyunca ilk defa bu kadar geniş ve kapsamlı bir festivale şahit olacak,başta Kırıkkale Valisi Mehmet Makas,festivalin organizasyondan sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran beyefendiye ve festivale sponsor olarak devletin kasasından tek kuruş çıkmadan böyle bir organizasyon yapılmasına olanak sağlayan sponsorlara sonsuz teşekkür ediyorum,'' dedi.
Dönmez açıklamalarının devamında ''Festivalin gastronomi ayağı hakkında bilgi vermek istiyorum,ulusal ve uluslararası yapılan festivallerde,festivalin en önemli ayağı her zaman gastronomi olur çünkü şehrin gastronomisi yörenin kültürünü yansıtır,bizde bu düşünceden yola çıkarak paydaş kurumlar ile bir araya gelerek ”Kırıkkale Sokak Lezzetleri”adı altında şehrin gastronomisini anlatacak 50’ye yakın stant kurma kararı aldık,Valimiz Mehmet Makas önderliğinde Vali Yardımcımız Mustafa Erkayıran organizasyonu ile Derneğimiz,İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası,Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile ortak hareket ederek stantlarda unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetlerimizi,yiyecek İçecek sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizin ürünlerini ve sokaklarda seyyar satıcılardan yemeğe alıştığımız yiyecek ve içecekleri sunma kararı aldık'' ifadelerinde bulundu.
Dönmez her konuda renkli dolu dolu muhteşem bir festivalin bizleri beklediğini belirterek sözlerine son verdi.