Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından yürütülen Erasmus mesleki eğitim akreditasyon projesi kapsamında, Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi grafik tasarım ve fotoğrafçılık bölümü öğrencileri, Almanya’da yurt dışı staj eğitimine katıldı.
Bu önemli proje, öğrencilerin mesleki becerilerini uluslararası düzeyde geliştirmelerini ve farklı kültürlerle tanışarak bakış açılarını genişletmelerini hedefliyor. Almanya’da gerçekleştirilen staj programı, öğrencilerin grafik tasarım ve fotoğrafçılık alanlarında pratik deneyim kazanmalarını sağladı.
Yurt dışında staj eğitimi alan öğrenciler, Alman meslektaşlarıyla birlikte çalışma fırsatı bularak, ileri düzeyde mesleki teknikleri ve modern uygulamaları yerinde gözlemledi. Program boyunca öğrenciler, hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle bilgi ve becerilerini pekiştirdiler.
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bu tür projelerin öğrencilere sağladığı katkının önemine vurgu yaparak, Erasmus programlarının mesleki eğitimin kalitesini artırmada büyük rol oynadığını belirtti. Öğrencilerin yurtdışı staj deneyimleri, gelecekteki kariyerlerinde onlara önemli avantajlar sağlayacak.
Erasmus mesleki eğitim akreditasyon projesi kapsamında gerçekleştirilen bu staj programı, Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için unutulmaz bir öğrenme deneyimi oldu. Bu tür projelerin devam edeceği ve daha fazla öğrencinin bu fırsatlardan yararlanacağı ifade edildi.