Kırıkkale Belediyesi, yaz aylarında oluşabilecek haşere ve sinek problemlerini önlemek amacıyla erken bir mücadele başlattı. Larva ve karasinek üreme alanları olarak bilinen mazgal ve rögar içlerinde gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarıyla şehirdeki haşere ve sinek oluşumunu engellemeyi hedefliyor.
Belediye ekipleri, vatandaşların sağlığını korumak ve çevresel hijyen standartlarını yükseltmek adına mazgal ve rögar bölgelerinde düzenli olarak ilaçlama faaliyetlerine devam ediyor. Bu çalışmalarla birlikte özellikle sıcak yaz aylarında artan haşere ve sinek problemlerine karşı etkili bir çözüm sağlanması hedefleniyor.
Belediye yetkilileri, erken dönemde başlatılan bu mücadeleyle hem halk sağlığının korunmasını hem de şehir genelinde daha temiz bir çevre oluşturulmasını amaçladıklarını belirtiyor. Vatandaşların da bu konuda duyarlı olmaları ve belediye ekiplerinin çalışmalarına destek vermeleri önem taşıyor.
Kırıkkale Belediyesi, ilaçlama çalışmalarının yanı sıra bilinçlendirme faaliyetleriyle de halkı haşere ve sineklerle mücadele konusunda bilgilendiriyor. Bu sayede, toplumun genelinde hijyen standartlarının yükseltilmesi ve olası sağlık risklerinin minimize edilmesi hedefleniyor.