OBEZİTE OKULU’NDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR  

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obeziteyle mücadele için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu sağlıklı yaşamın yaşam tarzı olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla hizmetlerini sürdürüyor. 

Obeziteyle mücadele için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu’nda eğitim düzenlendi. Programda eğitime katılan kursiyerlere katılım belgesi verildi. 

UZMAN DR. VAROL TARAFINDAN EĞİTİM VERİLDİ 
Günümüzde sıklıkla görülen şişmanlık ve şişmanlığa bağlı kronik hastalıklar ile vitamin ve mineral yetersizliklerin önlenmesi hem birey hem de toplum için önem taşıyor. İnsanların sağlıklı bir kiloya ulaşması, bu kiloyu koruması uygun tedaviyi alması ve obezite getirdiği olumsuzlukları tersine çevirmesine yardımcı olacak pratik çözümleri teşvik etmek amacıyla Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan Varol tarafından Sağlıklı Beslenme 4. Dönem Temel Eğitimi verildi. 

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Obezite Okulu Dahiliye Uzmanı Dr. Hakan Varol, eğitimde Obezite ve Komplikasyonları, İnsülin Direnci ve Metobolizması, Sağlıklı Beslenme gibi konular hakkında bilgilendirmeler yaptı. 

BAŞHEKİM ALBAYRAK: EĞİTİMLER DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDECEK 
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak ise obezite konusunda toplumun bilinçli olmasının son derece önemli olduğunu ve toplumu bilinçlendirmek adına eğitimin de gerekliliğini dile getirdi. Son olarak Başhekim Albayrak, Obezite Okulu’nda eğitimlerin düzenli olarak yapılacağını söyledi. 

I M G 20240523 W A0090

I M G 20240523 W A0088

Kaynak: Haber merkezi