629E10C8 070E 4Edd 89Ff 14Cf7D84F7D8

Mazgal ve Rögarlarda Titizlikle Yürütüyor

Kırıkkale Belediyesi yıl boyunca yaptığı ilaçlama çalışmalarına kış aylarında da devam ediyor. Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol şubesine bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen ilaçlama faaliyetleri, kış aylarında sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan; kanalizasyon, mazgal ve rögar kapakları gibi bölgelerde titizlikle gerçekleştiriliyor.   

İnsan Sağlığı Öncelikli

Program dahilinde yürütülen ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları; Kırıkkalelilerin özellikle yaz döneminde piknik yaptığı ya da ziyaret ettiği parklar ve mesire alanlarında da sürdüyor. Ekipleri ile birlikte etkin bir ilaçlama çalışması yürüten Kırıkkale Belediyesi vektörler aracılığıyla bulaşabilecek sıtma, kolera, tifo, tifüs, KKHA (Kırım Kongo Hemorajik Ateşi) gibi olası hastalıkların da önüne geçiyor.

Bilinçli Mücadele

Ekolojik dengeye ve diğer canlılara zarar vermeden sürdürülen ilaçlama faaliyetleri fiziksel, kimyasal ve biyolojik yöntemlerle desteklenen “Entegre Vektör Mücadele Programı” ile etkin bir şekilde uygulanıyor. Kırıkkale Belediyesi ekipleri, kent zararlıları olarak tanımlanan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen haşerelere karşı mücadelesini bilinçli şekilde sürdürüyor.59Ce4D26 6Ab6 4C0E 9F52 76Ea65E5073B

Kaynak: Haber Merkezi