15-2

Eğitim Sen Kırıkkale Şubesi 20 Şubat günü Kültür Merkezi Salonunda Dostluk, Dayanışma ve Eğitim Sen’in Kuruluş Yıldönümünü Kutlama Etkinliği düzenledi. .Salonun tıklım tıklım dolduğu gece, saat 19.45’te sendikamızın geçmişten bugüne sendikal haklar ve özgürlükler mücadelesinden kesitler yansıtılan sinevizyon gösterisiyle başladı.

Sinevizyon gösterisinin ardından Şube Başkanı Ayşe AVCI, açılış konuşması yaptı.

7-20

Daha sonra Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal IRMAK konuştu. Irmak konuşmasında Eğitim Sen’in eğitim emekçilerinin haklarını koruma ve geliştirme mücadelesinde önemli kazanımlar olduğunu, laik ve bilimsel eğitimin kırmızı çizgimiz olduğunu, öğrencilerimiz için demokratik, laik, bilimsel, kamusal ve parasız eğitim için mücadeleyi sürdüreceklerini, Eğitim Enternasyoneli’ne ülkemizde eğitim alanında 40 kadar sendikadan sadece Eğitim Sen’in üyeliğe kabul edildiğini, bunun anlamının da sadece Eğitim Sen’in gerçek sendikacılık yaptığı anlamına geldiğini… söyledi.

Gecede, halk müziğinin özgün sesi Abdal Haluk Tolga İLHAN ve Grubunun duygu ve coşku dolu türküleri yoğun ilgi gördü. Kitle konser sırasında türkülere eşlik etti, coşkuyla halaylar çektiler.

6-24

Gecenin sonunda Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal IRMAK ve Abdal Haluk Tolga İLHAN’a bugünün anısına plaket verildi.

Etkinliğe katılanlar, anlamlı, muhteşem, coşku dolu böyle bir gece hazırladıkları için Eğitim Sen’e, emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Böyle kaliteli bir geceye ihtiyaçları olduğunu ve gelecekte yenilerinin düzenlenmesini istediler.

3-62

Kaynak: Kırıkkale Eğitim-SEN