2-85

Uluslararası alanda önemli başarılara imza atan Kırıkkale Üniversitesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Uluslararası alanda çok sayıda sportif başarı kazanan ve Ülkemizi temsil eden Kırıkkale Üniversitesi, Fransa'nın Reims şehrinde yapılan Özel Sporcular Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda da başarı geleneğini sürdürdü.

Geçtiğimiz yıllarda 800, 1500 ve 3000 metrede Türkiye rekorları kırarak altın madalyalar kazanan öğrencimiz Burak Duymaz, Özel Sporcular Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda 800 metre yarışında Dünya dördüncüsü oldu. 

3-67

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan'dan  Tebrik Mesajı

Ülkemizde katıldığı yarışmalarda Kırıkkale Üniversitesi’ni en iyi şekilde temsil eden ve yurt dışında önemli bir başarıya imza atan öğrenciyi tebrik eden Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan '' Öğrencilerimizin üst üste elde ettikleri başarılar bizi mutlu ediyor. Öğrencilerimizin Milli sporcu olarak uluslararası şampiyonalarda Ülkemizi temsil etmeleri hepimizi gururlandırıyor. Uluslararası alanda Ülkemizin ve Kırıkkale’mizin adını duyurmaya devam edeceğiz.'' şeklinde konuştu.

Fransa’da düzenlenen 2024 Virtus Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda Milli takımımız iki dünya rekoru kırdığı şampiyonada 4 altın, 9 gümüş ve 5 bronz olmak üzere 18 madalya kazandı.

1Bfa926C B1A1 43D4 8D28 B597B06B

Kaynak: Kırıkkale Üniversitesi