Öğrencilere yönelik düzenlenen ve 20-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında 5 gün süren BESST-İVAL'24 Etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Üniversitesi’nde 100'ün üzerinde etkinlik gerçekleştirildi. Bilim, eğitim, sanat, spor ve teknoloji alanlarında düzenlenen etkinlikler yoğun ilgi gördü.
Gençlik buluşmasından sektörel buluşmalara, sanatsal etkinliklerinden spor turnuvalarına kadar bir çok etkinliğin düzenlendiği BESST-İVAL'24 şölen havasında gerçekleşti.
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Ersan Aslan,'' BESST-İVAL'24 Etkinliklerimizi başarıyla tamamladık. Öğrencilerimizi bilim, eğitim, sanat, spor ve teknoloji alanlarında birçok uzman isimle buluşturduk. Her alanda öğrencilerimizin eğitimi, öğretimi, gelişimi ve mutlulukları bizim ana gayemizdir. BESST-İVAL'24 etkinliklerinde emeği geçen akademik ve idari personelimizle öğrencilerimize teşekkür ederim.'' ifadelerini kullandı.
20 Mayıs Pazartesi Günü 'Başarı Hikayeleri' konulu söyleşiyle başlayan BESST'İVAL'24 Etkinlikleri 24 Mayıs Cuma Günü 'BESST-İVAL'24 Kapsamında Oda Orkestrasından Müziği Ziyafeti' etkinliğiyle sona erdi.