Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan beraberinde Yönetim Kurulu, İş Yeri Temsilcileri ve Engelli Komisyon Başkanı ile Kırıkkale Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ersan Aslan’ı ziyaret etti.

Şube Başkan Akdoğan ve beraberindeki heyetini makamında ağırlayan Rektör Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Aslan konuşmasında Kırıkkale Üniversitesi’nin dünya üzerindeki diğer üniversiteler arasında yapılmış çalışmalar neticesindeki sıralamasından bahsetti. Ayrıca kurumlar-kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği kapsamında yapılan çalışmaların faydalarına değindi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aslan’a teşekkür eden Akdoğan ise Kırıkkale Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanlarının taleplerini iletti. Şube Başkanımız Akdoğan’ın iletmiş olduğu talepler arasında; Görevde yükselme ve unvan değişikliği konusu, İhtiyaç duyulduğu bilgisi paylaşılan Anestezi Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Hasta bakım personeli, temizlik personeli ihtiyacı iletildi. İstihdam konusunda Rektör Aslan “Personel planlamalarının genel olarak yapıldığını, ihtiyaç hallerinde periyodik olarak alımların gerçekleştiğini, bu konuda gereken hassasiyetin gösterildiğini söyledi.

Akdoğan ayrıca; Genel Başkan M.Faruk Doğan’ın YÖK Başkanımız ile görüşmüş olduğu Üniversiteler arası tayin, nakil ve geçişler hakkında gerekli kolaylıkların sağlanması konusunda sendika tarafından platform oluşturulduğu bilgisini  Rektör ile paylaştı. Bu konudaki taleplere imkanlar dahilinde yardımcı olunması gerektiğini dile getirdi.  Bunun üzerine Rektör uygun koşulların sağlanması durumunda gereken kolaylığın sağlandığını ifade etti.

Şube Başkanı Akdoğan Kırıkkale Üniversitesi yönetiminin öğrencilerin eğitimi ile birlikte kendilerinin bilgi, birikim ve gelişimine katkıda bulunmasına yönelik bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif ve diğer alanlarda ortaya koyduğu çalışmaların da kayda değer olduğunu belirtti.

Ziyaretin sonunda ise Şube Başkanı Akdoğan, Rektör Aslan’a hediyemizi takdim etti. Ziyaret karşılıklı memnuniyet ifadeleri ile sonlandırıldı.

Kaynak: Sağlık-Sen