Kırıkkale Üniversitesi Rektörü, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Savunma sanayi  alanında Kırıkkale Üniversitesi'nin yapmış olduğu çalışmalar, Kırıkkale Meslek Yüksekokulu İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı ile Silah Sanayi Teknikerliği Programı hakkında Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye bilgi veren Kırıkkale Üniversitesi Rektörü,  Milli Savunma Bakanlığı ile Kırıkkale Üniversitesi  arasında yapılabilecek proje bazlı iş birliği çalışmaları konularında Bakan Yardımcısı Tüfekçi’yle görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette Kırıkkale Üniversitesi Rektörü, Yerli ve Milli Savunma Sanayi ürünlerinden olan insansız hava araçlarının üretimi, yazılım ve donanımı, işlevleri ve kullanımı hakkında bilgi aldı. İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı ile Silah Sanayi Teknikerliği Programı öğrencilerine eğitimler verilmesi ve bilgilendirme toplantıları yapılması kararlaştırıldı.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü,  Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye yeni görevinde başarılar diledi ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Kırıkkale Üniversitesi Rektörü, Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi’ye şehrimizin sembollerinden Çeşnigir Köprüsü’nün resmedildiği çini çalışmasını hediye etti.

Kaynak: Kırıkkale Üniversitesi