Kırıkkale Teknolojileri Zirvesi

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Makine Teknolojileri Zirvesi (KIMATECH’23) programına katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Mehmet Makas, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine gençlerimizin yükselteceğine ve bunu da savunma sanayisini geliştirmekle olacağını ifade etti.

Savunma sanayinde millileştirmenin önemine vurgu yapan Vali Makas , zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Şuay Alpay konuşmasına teknolojik gelişmenin ana unsuru, ana motoru bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de savunma ve havacılık sanayisi olduğunu söyleyerek başladı. 2004 yılı savunma sanayisi açısından önemli bir milat olduğunu söyleyen ve bugüne kadar olan süreçte Ülkemizin savunma ve havacılık alanındaki gelişmelerine dikkat çeken Alpay, zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. 

Konuşmaların ardından savunma sanayi alanında ülkemizde faaliyette bulunan öncü firmaların (ASELSAN, HAVELSAN,MKE ve SİNERJİ) mevcut yapısı ve ürettiği ürünlerle ilgili bilgilendirme sunumları ve tanıtım filmleri ile program eden program, hediye ve plaket takdiminin ardından sona erdi. 

Programa Vali Mehmet Makas’ın yanı sıra, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Mühimmat ve Garnizon Komutanı V. Bkm.Alb. Tolga Topbaşoğlu, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen ve firma temsilcileri, üniversite ve lise öğrencileri katıldı. ABC okulları kurucusu Harun Güleç ,Sinerjisi Mühimmat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman ve Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Rıza Aydın katıldı. 

Sinerji Mühimmat A.Ş.yönetim kurulu Başkanı Adnan Duman konuşmasında"

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sn. Şuay Alpay ve Savunma Sanayi'ne yön veren firmaların dahil olduğu Kırıkkale Makine Teknolojileri Zirvesine konuşmacı olarak katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Yarınımız olan gençlere çalışmalarımızdan bahsetmek onlara ülkemizin geleceği için önemli bir yere sahip olan Savunma Sanayiini anlatmak bizlere onur verdi.

Bu organizasyona ev sahipliği yapan, büyük emek vererek başarıyla tamamlayan, ABC Eğitim Kurumlarına teşekkür ederim."dedi.

Kaynak: Haber Merkezi