İsrail’in Filistin’e yönelik vahşetine dikkat çekmek, Filistinlere destek olmak ve Gazze şehitlerini anmak amacıyla Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi’nde 23 Aralık 2024 Cumartesi günü saat 13.00 de öğle namazını müteakiben bir program düzenlenecek.
Kırıkkale İslami Değerler Külliyesi Vakfı tarafından düzenlenen programda hatimler yapılacak. Toplu kılınacak öğle namazının ardından İstiklal Marşı okunacak ve şehit Filistinliler için saygı duruşunda bulunulacak. Sonrasında Kur’an tilaveti ve hatim duası okunacak. 
Saat 13.00 de  öğle namazını müteakiben başlayacak programda son olarak Filistin’in özgürlüğünü temsilen balon ve güvercinler uçurulacak. 
Programı düzenleyen İslami Değerler Külliyesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Akyön, Filistin’de büyük bir soykırım yaşandığını İsrail’in hastaneleri, okulları, ibadethaneleri bombaladığını sivilleri katlettiğini bunun büyük bir savaş ve insanlık suçu olduğunu söyledi. Bu aşağılık soykırıma tüm dünyada olduğu gibi Kırıkkale halkı olarak tepkilerini göstereceklerini ve şehitlere dua edeceklerini ifade etti. 
Batı devletlerinin insan hakları, demokrasi gibi söylemlerinin ne kadar ikiyüzlü olduğunun ifşa olduğunu belirten Akyön, “Dünya liderlerinin sessizliğine karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın durmadan ve yüksek sesle bu büyük zulmü, soykırımı haykırıyor. Katliamı engellemek, dünya kamuoyunu harekete geçirmek için aralıksız çabalıyor.” diye konuştu.
Akyön, Gazze’de yaşanan Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırıları ve bu büyük insanlık dramına dikkat çekmek, Gazze’de şehit düşen Filistinli kardeşlerimizi anmak için İslami Değerler Külliyesi’nde olacağız. Cumartesi günü bütün Kırıkkaleli hemşehrilerimi bekliyorum.” dedi.
İslami değerler külliyesinde Gazze Şehitleri İslami Yayınlar Kütüphanesi bulunuyor

Kaynak: Haber Merkezi