Kırıkkale halkının isteği ;Kalefest geleneksel olsun
Kırıkkale Valiliği himayelerinde 22-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kalefest 2024 Kırıkkale tanıtım günleri şehirde büyük bir beğeni topladı.
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas'ın gayretleri ile sponsor kuruluşların destekleri ile hayata geçen Kalefest etkinliklerinde Kırıkkale kültürden edebiyata ,spordan sanata konserden konferansa ,kadar birçok alanda kendi değerleri ile halkı buluşturdu .
Kırıkkale eski milletvekili Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın girişimleri ile Solotürk gösterisi ise Kırıkkale'de büyük beğeni topladı.
Kırıkkale'nin yerel sanatçıları ve yöresel el sanatları vatandaşlarla buluştu .5 gün boyunca dolu dolu bir gün geçiren Kırıkkale halkı Lara konseri ise ile adeta son yılların mitingleri bile kıskandıracak kalabalığına sahne oldu .
Kırıkkale halkı kamu kaynakları kullanılmadan sponsor desteğiyle hayat bulan Kalefest'in geleneksel hale getirilerek her yıl yenilenmesini istiyor.
Büyük rağbet gören etkinliklerde Kırıkkale uzun bir aradan sonra sosyal ve kültürel anlamda büyük bir fırsat yakalamanın mutluluğunu yaşadı.
Kitap Fuarı, Ustalar topluluğu gösterisi, Türk Dünyası Müzik topluluğu konseri, Kırıkkaleli bürokratlardan oluşan koro ,yöresel lezzetler standları ,Destanı ve Makine Kimya Kurumu ile ilgili konferanslar ,Atlı okçuluk gösterisi ata sporumuz güreş müsabakaları, Mahalli sanatçıların birbirinden güzel seslendirdiği türküler etkinliklere renk kattı.