Vali Mehmet Makas, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan ve bir üst rütbeye terfi eden emniyet mensupları için düzenlenen rütbe terfi törenine katıldı.

 11-82023 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Değerlendirme Kurulu kararıyla Aralık ayı içerisinde bir üst rütbeye terfi eden komiser yardımcısı 10 emniyet mensubuna yeni rütbeleri Polis Evinde düzenlenen törenle takıldı.

7-12İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan törende konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Makas, "Rabbım Terfi alacak emniyet mensuplarımıza yeni rütbeleriyle, aziz milletimize ve Kırıkkale'mize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin" diyerek sözlerine başladı.

2-27Konuşmasının devamında "Devlet polisiyle, jandarmasıyla, silahlı kuvvetleriyle güçlüdür. Ve bu devlet aziz millete hizmet için vardır." dedi. "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" şiarıyla hareket edip aziz milletimizi baş tacı ederek hizmet yolunda birlikte bu kutlu yolda yürüyeceklerine değinen Sayın Valimiz, yeni rütbeleri takılan personelleri ve ailelerini tebrik ederek, yeni rütbelerinin hem kendilerine hem geleceklerine hem de ailelerine kutlu bir yol,hayırlı bir kader çizdirmesini temenni etti.

4-19Valimiz ve İl Emniyet Müdürümüz, komiser yardımcılarına yeni rütbelerini takarak, yeni rütbeleri ile görevlerinde başarılar dilediler.

1-41Törene Vali Mehmet Makas'ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Barış Cücen, Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Evren yoğutcu ve emniyet mensupları katıldı.

Haber: Yelda Kayhan

Kaynak: Haber Merkezi