Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal'ın talimatıyla, LGS sınavı yapılan okullarda dışarıda bekleyen velilere çay ve kurabiye ikramında bulunuldu. Belediye, bu girişimle velilerin stresini azaltmayı hedefledi.
Kırıkkale Belediyesi Encümeni Ümit Duman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Başkanımız Ahmet Önal'ın liderliğinde, Kırıkkale'de her şeyin çok güzel olacağına inanıyoruz. Velilerimize sunduğumuz bu küçük jest ile onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Kırıkkalemiz bizim evimiz, ve bu evde yaşayan herkesin huzur ve mutluluğu bizim için çok önemli," dedi.
Bu nazik jest, sınav günü çocuklarını bekleyen veliler arasında memnuniyetle karşılandı. Belediye, bu tür destekleyici ve toplumu kaynaştırıcı etkinliklerin devam edeceğini belirtti.