Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde bulunan mezbahane, bakım, onarım ve tadilat işlemlerinin tamamlanmasıyla yenilendi. Yapılan çalışmalarla birlikte mezbahane, kurban bayramı döneminde vatandaşların hizmetine hazır hale getirildi.
Mezbahane çevresindeki düzenlemeler de yapıldı. Bu kapsamda, çevrede bulunan katı atıklar toplanarak temizlik sağlandı ve ilaçlama işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca, çevrenin düzenlenmesi için çakıl taşıyla düzenleme yapıldı. Düzenli olarak periyodik ilaçlama çalışmaları da devam ediyor.
Bu yenileme ve düzenleme çalışmalarıyla birlikte Keskin ilçesindeki mezbahane, hem hijyenik bir ortam sunmak hem de kurban bayramı gibi yoğun dönemlerde hizmet vermek üzere hazır hale getirilmiş oldu. Bu gelişmelerle birlikte, vatandaşların sağlıklı bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli altyapı oluşturulmuş oldu.