-3

Kırıkkale’nin Bahşili İlçesinde bulunan, eğitim ve öğretim alanında başarılı çalışmalara imza atmaya devam eden Özel Süleymaniye Okullarından,  Anasınıfı öğrencisi İpek UZUN, okul ve ilçe elemelerini geçerek, Kırıkkale genelinde düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda anaokulları kategorisinde birinci olarak küçük yaşta büyük bir başarı elde etti.

Yarışmaya ilk olarak kendi okulunda katılan İpek, jürinin beğenisini toplayarak okul birincisi oldu. Daha sonra ilçe genelinde düzenlenen elemelerde de birinci olan İpek, Kırıkkale genelinde düzenlenen finalde de rakiplerini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı.

İpek'in başarısı başta ailesi, okul ve ilçesinde büyük sevinçle karşılandı. Okul Müdürü Mehmet Yaşar BAĞARDI ve öğretmenleri, İpek'i tebrik ederek bu başarının gurur verici olduğunu söylediler. Ayrıca “Vatan ve Millet sevgisiyle büyüyen bir nesil yetiştirme yolunda İpek gibi öğrencilerin sayısının artması gerektiğini, akademik eğitimin yanı sıra değerler ve şahsiyet eğitimleri ile çocuklarımızdaki bu sevginin arttırılarak pekiştirilmesine devam edeceklerini” ifade etti.

İpek'in babası Yılmaz UZUN "Kızımla gurur duyuyorum. Bu yaşta, özellikle anlamı ve manası bizim için çok kıymetli olan İstiklal Marşımızı güzel okuyarak başarıya imza atması bizi çok mutlu etti. Bu başarıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." dedi.

İpek ise, "İstiklal Marşı'nı okumak benim için her zaman çok güze bir duyguydu. Bu yarışmada birinci olmak beni çok mutlu etti. Ben ülkemi çok seviyorum Bu başarımı aileme, öğretmenlerime ve bana destek olan herkese borçluyum." diye konuştu.

Ayrıca Bahşılı Kaymakamı Dr. Erdal Bilgiç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın İpek’in ailesi ve öğretmenlerini makamlarında ağırlayarak kendisi ile gurur duyduklarını ifade ederek başarılarının devam etmesi dileklerini ifade ettiler. Düzenlenen törende kendisine hediyeler taktim ederek tebriklerini ilettiler.

Kaynak: Özel Süleymaniye Okulu