İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Şile İçme Suyu Depo İnşaatları Temel Atma ve Mahalle Parkları Açılış Töreni’nde Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal ve CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ’ı sahneye davet etti. Tören sırasında Başkan İmamoğlu, Ahmet Önal'ın belediye başkanı seçilmesiyle ilgili olarak, “Gerçekten güzel bir sürpriz yaptı. Anadolu’nun göbeğinde; daha önce gittiğimde Milletvekili ve İl Başkanının uyumunu gördüğümde buradan çok başarılı günler çıkacak diye içimden geçirdiğim hissi bu seçimde yanıltmayan ve Kırıkkale Belediye Başkanı seçilen değerli Kırıkkale Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

365Eb512 B2C2 45F8 Ae97 5813E9Dac856

Bu anları sosyal medya aracılığıyla paylaşan Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal ise, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu'na bizlere gösterdiği misafirperverlikten ve Kırıkkale'mize verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

İmamoğlu : “Kırıkkale’ye Değecek, Katkı Sunacak Çabalarımız Olacak”

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ederek ortak yürütülebilecek projeler hakkında fikir alış verişinde bulundu. Ziyarette İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu “Kırıkkale’ye  değecek, katkı sunacak çabalarımız olacak” dedi.

Önal “İşbirliklerimiz Olacak”

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, bir takım görüşmelerde bulunmak üzere  bulunduğu İstanbul’da, Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de bir araya geldi. Belediye Başkanı Önal, yerel yönetimler arasında iş birliğinin devamı ve deneyim paylaşımı yönünde verimli bir ziyaret geçirdiklerini belirterek “İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun tecrübelerinden faydalanmak için bir ziyaret gerçekleştirdik. Başkanımız her zaman olduğu gibi bizim yanımızda ve destekçimiz olduğunu açık şekilde dile getirdi. Kırıkkale Belediyesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi arasında ortak yapacağımız proje ve iş birliklerimiz olacak. Kendilerine Kırıkkale’mize göstermiş oldukları yakın ilgi ve alaka ile misafirperverlik için teşekkür ediyorum” dedi.

İmamoğlu “Başarılı Olacaklar”

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek her zaman Kırıkkale Belediyesinin yanında olduklarını vurguladı. Başkanımız Önal, Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Şile programına da CHP İl Başkanı Onur Yüksek Bozdağ konuk olarak yer aldı. Burada İmamoğlu, Yıllar önce geldiği Kırıkkale’de o dönem Milletvekili olan Belediye Başkanımız Ahmet Önal ve CHP İl Başkanı Onur Yüksek Bozdağ arasında gördüğü uyuma dikkat çekerek “Sadece Kırıkkale’nin ihtiyacı ne onu nasıl çözereriz mücadelesi ile geldiler, beni ziyaret ettiler. Kırıkkale’ye değecek ve katkı sunacak çabalarımız olacak.  Onlar zaten başarılı olacaklar. Hiç kuşku yok, başkanlarımızın yolu açık olsun” dedi.

Kaynak: Kırıkkale Belediyesi