Kırıkkale İl Müftüsü Mustafa Topal ve İl Müftü Yardımcısı Metin Arcaklıoğlu Sulakyurt’a ziyarette bulundu.
Son yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Kırıkkale İl Müftülüğüne atanan Mustafa Topal ilçe personeliyle tanışma ve buluşma toplantısı gerçekleştirdi.
İl Müftüsü, Sulakyurt Halk Eğitim Merkez’inde tüm personel ile bir araya geldi.
Program İmamoğlu çeşmesi Köyü İmam Hatibi Emre Kaçar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.İlçe Müftüsü Sadettin Yüce’nin bilgilendirme sunumu ile devam etti.
Daha sonra İl Müftüsü Mustafa Topal personele kurum aidiyetini, tecrübelerini ve Din görevlisinin vazifelerini anlattı. Konuşmanın sonunda Sulakyurt İlçe Müftüsü Sadettin Yüce İl Müftüsü Mustafa Topal ve İl Müftü Yardımcısı Metin Arcaklıoğlu’na hediye takdim etti.
İl Müftüsü Topal , toplantıdan sonra Sulakyurt İlçe Kaymakamı Hasan Burak Bilir’i ziyaret etti.
Program Yunus Emre Camii Kuran Kursu, Çarşı Camii Kur’an Kursu, Şeyh Şami Camii ve Türbesi ve İmamoğluçeşmesi Köyü Kur’an Kurslarını ziyaret ile son buldu.