Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, okul ziyaretleri kapsamında Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğretmenlerle bir araya gelen Aydın, okulun eğitim öğretim durumu hakkında bilgi aldı ve öğretmenlere görevlerinde başarılar diledi.
Okul Müdürü Veli Demircan, Aydın'a okulun genel durumu, öğrenci ve öğretmen profili hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Eğitim süreçlerini ve okulda gerçekleştirilen özel eğitim uygulamalarını yerinde inceleyen Aydın, okulun ihtiyaçları ve geleceğe yönelik planları hakkında da görüş alışverişinde bulundu.
Ziyarette, Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Güder de hazır bulundu. Güder, okulun özel eğitim programlarının önemine değinerek, bu tür okullarda verilen eğitimin öğrencilerin gelişimi için ne kadar değerli olduğunu vurguladı.
Öğretmenlerle yaptığı sohbetlerde, onların eğitim süreçlerindeki deneyimlerini ve ihtiyaçlarını dinleyen Aydın, öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür ederek, öğrencilerin eğitiminde gösterdikleri özveri ve gayretin büyük bir takdirle karşılandığını ifade etti. Ayrıca, okulun özel eğitim alanında gösterdiği başarıların devamını diledi.
Bu ziyaret, Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın’ın okullardaki eğitim kalitesini yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle birebir iletişim kurarak onların ihtiyaçlarını dinlemek amacıyla gerçekleştirdiği programların bir parçası olarak değerlendiriliyor. Aydın, bu tür ziyaretlerin eğitim kalitesini artırma yönündeki çalışmalarına ışık tuttuğunu belirtti.
Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Okulu'ndaki ziyaret, öğretmenlerin ve öğrencilerin motivasyonunu artırdı ve okulun gelecekteki eğitim hedeflerine ulaşma konusunda moral kaynağı oldu.