Kırıkkale'de Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, Geleneksel Türk Mutfağı’nın tanıtımına yönelik bir program gerçekleştirildi. Protokol üyeleri ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, büyük ilgi gördü.
Programda, Mesleki Eğitim Merkezi'nin yiyecek içecek bölümü öğrencileri, Geleneksel Türk Mutfağı’nın seçkin lezzetlerini davetlilere sunma fırsatı buldu. Keskin tava, tokmak köfte ve pelite tatlısı gibi yöresel lezzetler, öğrencilerin ustalıkla hazırladığı yemekler arasında yer aldı. Bu lezzetler, davetliler tarafından büyük beğeni topladı.
Keskin tava, yöresel baharatlarla tatlandırılmış etin özenle pişirilmesiyle hazırlanan bir Kırıkkale spesiyali olarak öne çıktı. Tokmak köfte, yöresel tariflerle hazırlanan ve köfte severlerin damak tadına hitap eden bir başka lezzet oldu. Pelite tatlısı ise, yöresel tatlı çeşitleri arasında yer alarak, tatlı severlerin favorisi oldu.