Kırıkkale’de düzenlenen KALEFEST’in son gününde, saat 12:00’de Büyükşehir Parkı’nda başlayan Karakucak Güreşi müsabakaları, izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Geleneksel Türk sporlarından biri olan Karakucak güreşi, hem yerel halk hem de festival ziyaretçileri için büyük bir ilgi odağı oldu.
Müsabakalarda güreşçiler, hünerlerini sergileyerek kıyasıya rekabet etti. İzleyiciler, güreşçilerin birbirinden zorlu mücadelelerini büyük bir heyecanla takip etti. Her yaştan izleyicinin ilgi gösterdiği etkinlikte, güreşçilerin performansları alkış topladı.
Karakucak güreşi, kökleri Orta Asya’ya kadar uzanan ve Türkiye’nin en eski spor dallarından biri olarak biliniyor. Bu sporun yerel halk tarafından büyük bir coşkuyla desteklenmesi, Kırıkkale’deki festivalin kültürel zenginliğini gözler önüne serdi. Festival ziyaretçileri, bu geleneksel sporu yerinde izleyerek, Türk kültürünün derinliklerini daha yakından tanıma fırsatı buldular.
Büyükşehir Parkı’nda gerçekleştirilen Karakucak Güreşi müsabakaları, KALEFEST’in son gününe damgasını vurdu. Katılımcılar, güneşli bir havada, Büyükşehir Parkı’nda düzenlenen güreş müsabakalarını izleyerek keyifli anlar yaşadılar. Etkinliğin sonunda güreşçiler, izleyicilerin yoğun tezahüratları eşliğinde ödüllendirildi.
KALEFEST’in bu önemli etkinliği, geleneksel sporların yaşatılmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına olanak sağladı. Kırıkkale halkı ve festival katılımcıları, bu tür etkinliklerin devam etmesi yönünde temennilerde bulunarak, organizasyon komitesine teşekkürlerini iletti.
Kırıkkale’de düzenlenen Karakucak Güreşi müsabakaları, hem katılımcılara hem de izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. KALEFEST’in son gününde gerçekleştirilen bu etkinlik, geleneksel Türk sporunun coşkusunu ve heyecanını bir kez daha ortaya koydu. Büyükşehir Parkı’nda güreşçilerin er meydanına çıktığı bu müsabakalar, festivalin en çok konuşulan ve beğenilen etkinliklerinden biri oldu.