Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ yapmış olduğu açıklamada 10 Ocak Gazeteciler gününü kutlarken kamu görevi gören gazeteciliğin önemine vurgu yaptı.

Onur Yüksel Bozdağ yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi;

Bugün, demokrasi mücadelesinin öznesi, aydınlanmanın kılavuzu ve Atatürk'ün izinde ilerleyen gazeteci arkadaşlarımızın özel günüdür.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Atatürkçü düşünce ve devrimci ideallerle yoğrulmuş bir toplumda, basının özgürlüğü ve tarafsızlığının önemini bir kez daha hatırlatma fırsatı sunmaktadır.

Cumhuriyetimizin temel değerleri doğrultusunda, basın özgürlüğü ve demokrasiyi savunan cesur gazeteciler, toplumu bilinçlendirme, halkın sesi olma misyonunu üstlenmektedir. Atatürk'ün ifadesiyle, "Gazetecilik, toplumun vicdanıdır." Bu bilinçle, değerli basın mensuplarının fedakarca yürüttüğü bu kutsal görevi takdirle karşılıyoruz.

Chp Il Başk

Devrimci bir bakış açısıyla, basın mensuplarının sorumluluklarının sadece haber yapmakla sınırlı olmadığını biliyoruz. Toplumun sorunlarına duyarlılıkla yaklaşıp, eşitsizliklere karşı durarak, demokrasi ve özgürlük mücadelesine omuz verdiğiniz için sizlere minnettarız. Atatürk'ün öğretileri doğrultusunda, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sizler, demokrasinin kalesinde aydınlık yarınlara giden yolda rehberlik eden güçsüzlerin sesi oldunuz. Bu vesileyle, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, devrimci basın geleneğine uygun bir şekilde, daha adil ve özgür bir toplumun inşası için birlikte yürüme kararlılığımızı yineleyerek, mücadelemizi sürdüreceğimize olan inancımızı paylaşıyoruz.

Sağlıklı ve özgür bir basın için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz...

Av. Onur Yüksel BOZDAĞ

CHP Kırıkkale İl Başkanı

Kaynak: Haber Merkezi