Spor Bilimleri Fakültemiz tarafından BESST-İVAL kapsamında öğrencilerimiz arasında parkur yarışması ve hentbol maçı düzenlendi.
Kapalı Spor Salonu'nda yapılan programa Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ayan, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Rüstem Orhan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Murat Bilge koordinesinde yapılan etkinlik iki farklı parkurda yapılan yarışma ile başladı. Kadın ve erkek olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmada öğrencilerin parkurları en kısa sürede tamamlamaya çalıştılar.
Program, hentbol maçı ile devam etti. Prof. Dr. Murat Bilge'nin hakemlik yaptığı maç 14-14 berabere sonuçlandı.
Maç sonrasında parkurları en kısa sürede tamamlayan öğrenciler Hacı Taşdelen'e ve Damla Bayazıt'a Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ayan ve Öğr. Üyesi Prof. Ali Ahmet Doğan tarafından kupa verildi.
Program, hentbol maçı oyuncularına madalya verilmesi ve günün anısına fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.