Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Bahşılı Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) ve İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinin ortak çalışmalarıyla ilçedeki öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile Brusella hastalığı konularında eğitim düzenledi. Eğitim programı, hastalıklar hakkında bilinçlendirme ve korunma yöntemlerini anlatmayı amaçladı.
Eğitimlerde, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ve Brusella hastalığının belirtileri, bulaşma yolları ve korunma yöntemleri ayrıntılı olarak ele alındı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bu tür eğitimlerin toplum sağlığını koruma ve hastalıkların yayılmasını önleme açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Eğitim programı, hem öğrenciler hem de yetişkinler tarafından ilgiyle takip edildi.
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, bu tür bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini ve toplum sağlığını koruma adına benzer etkinliklerin düzenlenmeye devam edeceğini belirtti.