Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle 1923 yılı doğumlu Kırıkkale’de ikamet eden iki yaşlı vatandaşı ziyaret ederek, aileleriyle bir süre görüş alışverişinde bulundu.

 ÇİÇEK VERİLDİ

İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş beraberinde, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Dursun Göger, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Dilek Ener, Hemşireler Kibar Tuncel ve Derya Ayas ile birlikte Yaylacık Mahallesinde ikamet eden Cumhuriyet ile aynı yaşta bulunan Keziban Günay ve Hayriye Ulu’ya vefa ziyareti gerçekleştirdi. İlk olarak kızı Hatice Özben’in yanında ikamet eden 1923 yılı doğumlu Keziban Günay’ı ziyaret eden Ağırtaş ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet ile aynı yaşta bulunan Günay’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Hemşireler tarafından tansiyon ve şeker ölçümü yapılan Günay için yakınlarına günün anısına çiçek verildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise Hayriye Ulu’nun evi oldu.

BİZLER İÇİN ÇOK ANLAMLI

2’si erkek, 9 kardeşin en büyüğü olan 100 yaşındaki Hayriye Ulu’nun, tüm kardeşlerinin vefat ettiğini ve hayatta sadece annesinin kaldığını kızı Türkan Göçer, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş’a aktardı. Annesinin ev içinde kendi yardımlarıyla yürüyebildiğini ve ihtiyaçlarını karşılayabildiğini sözlerine ekleyen Göçer, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek heyete teşekkür etti. Ekiplerin tansiyon ve şeker ölçümünün ardından Ulu için yakınlarına çiçek verildi. Tarihe tanıklık eden Günay ve Ulu’ya Allah’tan sağlık ve sıhhat dileyen Ağırtaş, “Her iki koca yürekli çınarımıza rabbim şifalar versin. Onları ziyaret etmek bizler için çok anlamlı. Allah onları ve onun gibi tarihe bizzat tanıklık edenleri başımızdan eksik etmesin. Ziyaret ettiğimiz her iki teyzemizin ellerini öptük, onlardan helallik istedik. Onlarda bize bol bol dua ettiler. Allah onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Editör: Müjgan BARIŞ