Kırıkkale büyük bir merak konusu olan genç kızın kaybı gün boyu şehrin gündemi olmuştu .

A W185942 03Sevindirici haber akşam saatlerinde geldi . Gözde Nehir Akbulut'un bulunmasının ardından anne Nuray Akbulut büyük bir sevinç yaşadı.

Kırıkkale'de okula gitmek için evden ayrılan 15 yaşındaki lise öğrencisi Gözde Nehir Akbulut bulundu. Kırıkkale ve ailesi büyük bir sevinç yaşadı.

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü tarafından  yapılan denetimlerde 15 yaşındaki lise öğrencisi Gözde Nehir Akbulut bulunması için Geniş çaplı bir operasyon başlatılmıştı .

Yenimahalle'de bir parkta bulundu.  Emniyet ekiplerinin   genç kız Gözde'yi parkta yaptığı uygulama sonucu mutlu sona ulaşıldı.

A W185942 02

OLAY TÜRKİYE GÜNDEMİNE 

NASIL DÜŞTÜ ?

Kırıkkale'de okula gitmek için evden ayrılan 15 yaşındaki lise öğrencisi Gözde Nehir Akbulut'tan iki gündür haber alınamıyor. Acılı anne Nuray Akbulut, kayıp kızının bulunmasını istiyor.

Edinilen bilgiye göre, Kırıkkale yaşayan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Gözde Nehir Akbulut, bir süredir kaldığı ablasının evinden dün sabah saatlerinde okula gitmek için ayrıldı. Okula gitmediğini öğrenen Nuray-Şinasi Akbulut çiftçi, 15 yaşındaki kızlarından haber alamayınca durumu polise bildirdi. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yapılan kayıp ihbarı sonrası Gözde'yi bulmak için arama çalışması başlattı. Polis, okul ve çarşı merkezindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Acılı anne Nuray Akbulut, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının bir süredir doğum yapan ablasının yanında kaldığını belirtti.

Okula hiç gitmediğini ifade eden Akbulut, "Ablası doğum yaptığı için ablasında kalıyordu okulda yakındı. Okula gidiyor diye çıkıyor, okula gitmiyor. Gitmeyince de dönüş saatinde 'anne kaçta geliyordu" dedi. Bende '4.5' dedim. Baktık okula o gün hiç gitmemiş. Sonra ben geldim okul idaresine kimseyi bulamadım. Emniyete gittik haber verdik. Herkes 'şuarada görüldü' diyor. Oraya gidiyoruz aslı yok hiçbir şey bulamıyoruz" dedi.

Akbulut, "Arkadaşının bir tanesi 'dolmuş durağında saat 9.30 gibi gördüm gidiyordu' dedi. Tek başına deniliyor, yanında bir kişi var denildi. Okuldan da kimse 'kızının geldi gitti' diye arama olmadı. Aramaya ulaşmaya çabaladım. Görenlerin duyanların yardımını istiyorum" diye konuştu.

DRAMINI ANLATTI

Acılı annenin dramı Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışması sonucu akşam 22.20 saatlerinde sevince dönüştü.

Gözü yaşlı anne Nuray Akbulut İHa muhabirine kızının bulunması için o gün yaşayanları böyle anlatmıştı.

Kaynak: İHA